YEDİ CÜCELERİN KOSTÜMLERİ

Cücelerin KostümüYedi Cüceler karakterleri Almanyada yaratılmış olan, ilk yayımı Grimm kardeşler tarafından yapılmış olan Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler adlı hikaye kitabının masal kahramanlarıdır. Bu masal hikayesi, zaman zaman ürkütücü yapısı olsada en başından itibaren çok popüler olmuş bir anlatıma sahiptir.

 

1937 yılında Disney bu hikayenin canlandırılmış çizgi filmini halka arz etmiştir. Disneyin çizgi film haline getirilmiş versiyonunda her bir cüceye isim verilmiştir. Bu çizgi filmde masalın orijinal anlatımında önemli değişiklikler yapılmamış, masalda dünyanın en güzel kadını olmak isteyen ve Pamuk Prensesi korumasız halde bulan şeytanlaşmış bir kraliçe vardır.

 

Cadı kraliçe Pamuk Prensesi öldürtmek için bir çok adam görevlendirir, ancak bunda başarılı olamaz ve sadece prensin onu kurtaracağı bir uykuya dalmasına neden olur. Disneyland Parkta uykucu, uyuşuk, doktor, aksıran, huysuz, çekingen ve mutlu adlı Yedi Cücelere ait yedi farklı kostüm sergilenmektedir.

 

Yedi Cücelerin Kostümleri

Kendi beğeninize uygun favori gördüğünüz yedi cüceden birine ait büyük kulaklı, mor şapkalı ve yeşil gömlekli kostümlerden birini seçebilirsiniz. Ayrıca büyük bir burun ve kahverengi pantalonlu kırmızı bir ceket'de seçenekler arasındadır. Aslında yedi cücelerin kostümlerinde çok sayıda seçenekler bulunmakta olup, herkesin bütçesine uyabilecek yedi cücelere ait yetişkin ceya çocuk kostümleride vardır.